Модель випускника Нової Української Школи

Модель випускника Нової Української Школи.

Проблема, над якою працює заклад:

«Організація інноваційної діяльності у школі в умовах впровадження нових Державних стандартів з метою підвищення якості навчання і виховання»

Найважливіші навички, яких треба навчити дітей сьогодні, щоб вони були затребувані завтра:

• Критичне мислення
  • Креативність
  • Підприємливість
  • Когнітивна гнучкість
  • Патріотизм
  • Інноваційність
  • особистість

Сучасний світ складний. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще важливо навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.

"Компетентність – динамічна комбінація знань, способів мислення, поглядів, цінностей, навичок, умінь, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність".

Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії та працевлаштування і які здатні забезпечити особисту реалізацію та життєвий успіх протягом усього життя.

Компетентний - означає знаючий, обізнаний у певній галузі.

Компетенція - коло питань, у яких особа має знання, досвід.

Усі перелічені компетентності однаково важливі й взаємопов’язані. Кожну з них діти набувають під час вивчення різних предметів на всіх етапах освіти. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння:

• здатність співпрацювати в команді.

Нова Українська Школа ставить за мету не просто йти в ногу з часом, а прагне випереджати час.

Сьогоднішній випускник Нової українськоїшколи – це передусім людина творча, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації.

Розробка моделі випускника НУШ — це перший крок, наступний крок — це створення умов, за яких ця модель може бути реалізована.

Шляхи досягнення успіху:

За умовамиНової Української Школи модель випускника має включати наступні складові,як      1. Випускник має залишити школу професійно визначеним;      2.Повинен уміти методично грамотно, самостійно працювати;      3. Він має прагнути до самоосвіти та вдосконалення;     4. ВипускникНУШмає брати активну участь у суспільно-культурному житті країни;     5.Має бути свідомим громадянином, готовим відповідати за свої вчинки;     6.Він повинен свідомо ставитися до свого здоров’я та довкілля;

Випускник Нової Української Школимає мислити креативно, використовуючи увесь свій творчий потенціал. Адже у сучасному світі людину цінують насамперед за її індивідуальність, унікальність ідей та професійних рішень, адже саме творчість рухає прогрес і допомагає невпинно вдосконалювати світ.

Для глибшого розуміння суті окремих компонентів, вікових особливостейМоделі випускника Нової Української Школи, коротко розглянемо кожного з них:

Випускник початкових класів повинен мати якісні характеристики:

упевненість в собі, відчуття повноцінності, старанність, працелюбність, самостійність, дисциплінованість,мотиваці

Випускник середніх класів має володіти певними якостями і вміннями:

•   на рівні вимог державних освітніх стандартів засвоїти загальноосвітні програми з усіх предметів шкільного навчального плану;
  • опанувати систему розумових навичок (порівняння, узагальнення, аналіз, синтез, класифікацію, визначення головного);
  • оволодіти основами комп’ютерної грамотності;
  • знати свої громадянські права і вміти їх реалізувати;
  • оцінювати свою діяльність з погляду моральності та етичних цінностей;
  • дотримуватися правил культури поведінки і спілкування;
  • вести здоровий спосіб життя;
  • бути готовим до форм і методів навчання, використовуваних у старших класах.

Випускник старших класів повинен:

• засвоїти на рівні вимог державних освітніх стандартів загальноосвітні програми з усіх предметів шкільного навчального плану;
  • засвоїти зміст вибраного профілю навчання на рівні, що забезпечуватиме вступ до закладу вищої професійної освіти та подальше успішне навчання;
  • опанувати одну-дві іноземні мови на рівні поглибленого вивчення або базовому рівні;
  • опанувати основи комп'ютерної грамотності (програмування, навички технічного обслуговування);
  • оволодіти культурою інтелектуальної діяльності;
  • знати і поважати культуру України та інших народів;
  • поважати свою й чужу гідність;
  • поважати права, свободи інших людей;
  • дотримуватися правил культури поведінки і спілкування;
  • поважати свою працю та працю інших людей;
  • мати почуття соціальної відповідальності;
  • вести здоровий спосіб життя;
  • володіти способами отримання інформації;

.    прагнути духовного і соціального добробуту

.

це ми повинні постійно звертати особливу увагу, здійснюючи просвітницько-виховні заходи в школі.

Модель випускника Нової Української Школи - це

Вчитель має бути партнером учневі, ділитися своїми знаннями тому, що кожен член суспільства має розуміти свою роль у соціумі та усвідомлювати відповідальність не тільки за себе і свої вчинки, а й за вчинки інших.