Пам'ятка класному керівнику 5-го класу

Пам’ятка класному керівнику 5-го класу

1. Працюйте над формуванням колективу через різноманітні доручення, змінюючи групи. Реалізовувати демократичний стиль керівництва

2. Розвивайте почуття колективізму через спільну турботу про престиж класу (зовнішній вигляд, успіхи в навчанні, максимальна участь у святах, естафетах, конкурсах).

3. Пріоритет надавайте індивідуальній роботі (спостереження, бесіди, анкетування, доручення). Допомогти учням з низьким соціальним статусом в класному колективі відчути себе потрібними і бажаними в класі

4. Уникайте гострих кутів, проявляйте стриманість, терплячість.

5. Пам’ятайте: діти потребують ласки, ніжності, співучасті у вирішенні їхніх проблем, турботи. Проявляти доброзичливе ставлення, підтримку

6. Вчасно й мудро підтримуйте дитячу активність.

7. Не забувайте: формування класного, батьківського й учительського колективів не менш важливе, ніж дитячого. Ретельно готуйтеся до батьківських зборів, проводьте сімейні вечори, активно залучайте батьків та вчителів-предметників до життя класу.

повинні бути різні форми та методи роботи.

8.Орієнтувати дітей на вироблення об’єктивних критеріїв успішності і неуспішності, прагнення перевірити свої можливості і знаходити (за допомогою дорослих) шляхи подальшого їх розвитку і вдосконалення

9. Проводити відповідні класні години для покращення неформальних відносин між дітьми з використанням активних форм роботи. Залучати до позакласної роботи, групових заходів, щоб вони більше спілкувалися.На позакласних заходах давати можливість проявити себе з кращої сторони

10.Звертати увагу однокласників на успіхи дітей у тому, що в них виходить.

Памятка  вчителям в роботі з п'ятикласниками

1.       Враховуйте труднощі адаптаційного періоду, вікові особливості учнів при виборі термінології, доборі методичних прийомів.

2.       Не змінюйте різко методи роботи, використовуйте ігровий матеріал, інструктажі, пам'ятки, алгоритми, картки-опори, зразки виконання.

3.       У 5 класі уповільнюється темп діяльності учнів, тоді як виконання певних видів робіт потребує більше часу.

4.       Зміст навчальних предметів вибудовується систематично, що, у свою чергу, передбачає сформованість у школярів добре розвиненого теоретичного мислення. У п'ятикласників же воно тільки формується; вони звикли працювати з одиничними поняттями та термінами.

5.       Високі вимоги до самостійності та відповідальності підлітків без урахування їх вікових особливостей можуть становити загрозу для емоційного благополуччя дитини.

6.       Пам'ятайте: легше з першого уроку викликати до себе довіру, любов дитини, ніж потім подолати недовіру.

7.       Протягом уроку та додому давайте конкретні доступні завдання й домагайтесь їх чіткого виконання. Не робіть домашні завдання безрозмірними. Дозуйте їх з урахуванням рівня підготовки учнів. Уникайте перевантаження дітей

8.       Щоденно перевіряйте письмові роботи учнів, домагайтеся систематичної роботи над помилками.

9.       Ретельно обміркуйте заходи та прийоми розвитку мислення, усного та писемного мовлення учнів. Розробіть відповідний роздавальний матеріал.

10.   Забезпечуйте систематичне повторення.

11.   Відвідуйте уроки колег, які викладають у 5-х класах

12.   Слідкуйте за посильним для учнів  темпом уроку.

13.   Намагайтеся налагодити емоційний контакт з класом (відкрита посмішка вам в цьому може допомогти).

14.   Не використовуйте оцінку як спосіб покарання учнів. Відмітка та оцінка вчителя - орієнтація дитини на успіх, засіб розвитку мотивації навчання.

15.   Намагайтеся фіксувати позитивну динаміку у розвитку кожного учня.

16.   Намагайтеся оцінювати учнів з урахуванням особистісних досягнень кожного з них.

17.   Використовуйте різні методики роботи в групах, парах, індивідуально з кожним учнем.

18.   Поруч з оцінками частіше використовуйте позитивні оціночні судження («молодець, гарна відповідь» та інші).

19.   Звертайте особливу увагу на таких учнів, яких не сприймає більшість класу. Це діти, що  не можуть себе реалізувати в класному колективі, через невпевненість у своїх силах або через невміння використовувати свої можливості. Знайдіть вірний підхід до дітей, направте їх діяльність на зміну обстановки класу, на можливість себе проявити.

20. Обходьте гострі кути, будуйте співробітництво на основі доброзичливості й довіри, щоб гальмувати порушення й не ускладнювати стосунки з учнями, котрі мають високі   показники тривоги.