Соціальні мережі та їх вплив на дитину.

Превентивне виховання : «Соціальні мережі та їх вплив на дитину»

Двадцять перше століття. Вік комп'ютерних технологій і новинок.

Чому ми так любимо, проводити час за комп'ютером і в соціальних мережах, як це на нас впливає, чи зможемо ми сказати собі стоп? (чи зможемо ми зупинитися?) Це і багато іншого ми спробувала з'ясувати у своїй роботі, а саме: виявити які саме проблеми пов'язані з використанням Інтернету, виділити шляхи вирішення проблем, пов'язаних з використанням соціальних мереж,  вивчити вплив соціальних мереж на фізичне і психологічне здоров'я людини,  вивчити проблему мережевої залежності, провести соціологічне дослідження з проблеми впливу соціальних мереж на учнів.

Соціальні мережі - це тип відносин людей один з одним.

Цей термін був введений в 1954 році соціологом Джеймсом Барнсом. Людина - істота соціальна, і спілкуватися вона почала ще до того як навчилася розмовляти. Якщо опустити деякі моменти, то можна сказати що першою соціальною мережею були вогнища, які розпалювали в давнину, щоб повідомити про небезпеку. А що? Є дві людини - ось вам вершини мережі, а багаття - канал зв'язку. Пізніше були поштові голуби, листи, телеграфи і телефони.

Перша соціальна мережа в Інтернеті з'явилася в 1995 році. Це був американський портал classmates.com ("Однокласники» - аналог цього сайту.)

Але офіційним початком життя соціальних мереж прийнято вважати 2003-2004роки. Саме в ці роки були запущені такі ресурси як: LinkedIn, MySpace і Facebook.

Найпопулярнішими соціальними мережами в  Україні на даний момент є: «ВКонтакте», «Одноклассники»,  «Facebook»,  «Мой мир», «Twitter».

Про шкоду або користь комп'ютера досі сперечаються вчені. Давайте ж з'ясуємо, в чому полягають позитивні і негативні моменти при роботі з комп'ютером в соціальних мережах.

Плюси:

1.      Спілкування без меж.

2.      Перегляд відеофільмів, слухання  музики.

3.      Отримання корисної інформації.

4.      Дозвілля.

5.      Допомога в навчанні.

6.      Всебічний  розвиток.

Мінуси:

1.       Відкритий доступ до особистої інформації користувача.

2.      Не завжди достовірна інформація.

3.      Фінансові затрати.

4.      Приносить шкоду здоров'ю.

5.      Залежність.

6.      Відкритий доступ до негативної інформації.

7.      Трата часу.

Основні шкідливі фактори при частому перебуванні за комп'ютером і знаходженні в соціальних мережах:

1.Обмежена поза, сидяче положення протягом тривалого часу

2.Вплив електро-магнітного випромінювання.

3.Втома очей , навантаження на зір.

4.Перевантаження суглобів кистей.

5.Стрес при втраті інформації.

6.Психічні розлади.

Основними мотивами для використання соціальних мереж є:

1.      розваги,

2.      групи по інтересах,

3.      пошук друзів, однокласників і спілкування з ними,

4.      спосіб зв’язку,

5.      знайомство і спілкування з новими людьми.

Хочeмо  навести вам приклади того, що не треба робити в соціальних мережах:

1.       Розміщувати фотографії свого дебошу на п'яній вечірці - це може пошкодити при працевлаштуванні на роботу.

2.       Подробиці романтичних побачень або чутки про особисте життя ваших друзів знову ж залишають негативне враження у стороннього спостерігача.

3.      Проводити робочий час за поповненням списку друзів або спілкуванням зі старими не кращий спосіб використовувати час .

4.      Можливо, ви вважаєте, що зможете видалити компрометуючі фотографії та стерти докази, але подібні зображення можуть бути збережені в кеші або десь ще, і від них практично неможливо буде позбутися.

Шляхи вирішення проблем, пов'язаних з використанням соціальних мереж:

1.      Обмеження часу перебування в мережі.

2.      Пошук альтернативних способів проведення часу (наприклад,заняття спортом, малювання, вишивання, читання книг тощо).

3.      Надання більшої уваги своєму реальному житті (проблемам в школі, в сім'ї, друзів).

4.      Збільшення часу перебування в компанії друзів.

У соціальних мережах з'являються ігри, які можуть забрати життя дітей і підлітків

Багато українських підлітків вже постраждали від гри.

Популярність серед підлітків "Кита" правоохоронці називають загрозливою, а саму гру - смертельною.

"У гри багато назв: "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20", але результат завжди однаковий - самогубство дитини. За правилами дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов'язані із заподіянням собі шкоди ".

Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечної гри під назвою "Зникни на 24 години", суть якої в тому, що підліток повинен піти з дому та не давати про себе знати добу.

Прокуратура та адміністрація школи просить батьків підвищити увагу до психологічного стану підлітків, не допустити їхньої участі у іграх.

Просимо батьків перевіряти, чи є на тілі дитини порізи та малюнки, не дозволяти дітям постійно сидіти у соцмережах і організовувати їм дозвілля.

Якщо у Вас виникли підозри  щодо участі вашої дитини у подібних небезпечних соціальних групах , Ви можете звернутися за допомогою до працівників ювенальної превенції Сокальського відділення поліції Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області за адресою м.Сокаль вул. Міцкевича, 9.