Цікавинки про дітей

Цікаві факти про дітей

Після перемоги заколотників в Громадянській війні в Іспанії за наказом Франко були викрадені тисячі дітей республіканців і віддані на усиновлення в сім'ї, лояльні до режиму. Пізніше практика вилучення дітей у батьків, які вважалися морально чи фінансово нестійкими, була запроваджена відразу в пологових будинках. У ланцюжок були залучені як медики, так і католицька церква, яка грає важливу роль у багатьох сферах іспанського життя. Священики і черниці вели списки прийомних батьків з католицьких сімей, а віддані ним діти оголошувалися справжнім матерям померлими незабаром після пологів. Така практика тривала до 1990-х (!) років, але через відсутність офіційного державного розслідування важко назвати загальну цифру викрадених дітей, хоча за оцінками деяких адвокатів це число може досягати 300 000.

У Фінляндії існує кілька хеві-метал груп спеціально для дітей. Найвідоміша з них - Hevisaurus - виступає в костюмах динозаврів. Група Moottörin Jyrinä робить кавер-версії класичних хітів таких виконавців, як Iron Maiden, Motörhead і Оззі Осборн, переводячи текст на фінську в доступній для дітей формі з освітнім ухилом.

Голосовий апарат людини дає їй відмінну від усіх інших тварин здатність говорити. У той же час, його складна будова не дозволяє людям, на відміну від тварин, дихати і ковтати одночасно. Хоча новонароджені немовлята можуть це робити, вони позбавляються такої можливості приблизно у віці 9 місяців, коли гортань починає опускатися вниз.

У 1837 році німецький педагог Фрідріх Фебель відкрив освітньо-виховний заклад для маленьких дітей, де вони могли гратися, співати, танцювати і отримувати важливі для життя навички, назвавши його Kindergarten, що означає «дитячий садок ». Через це поняття Фебель хотів провести аналогію між такими установами і звичним садами: про дітей повинні піклуватися і доглядати за ними так само, як доглядають за рослинами. Сьогодні дошкільні установи називаються дитячими садами у багатьох мовах світу.

В Афганістані і Пакистані існує традиція виховання дівчаток як хлопчиків - таких дітей називають «бача пош». До такого засобу вдаються сім'ї, в яких народжуються тільки дівчатка, що за місцевими звичаями вважається мало не ганьбою для сім'ї. Бача пош дають чоловіче ім'я, одягають у хлоп'ячий одяг і коротко стрижуть, вона має більше можливостей з'являтися на публіці, ходити до школи і займатися спортом. Однак при дорослішанні бача пош доводиться знову повертатися до життя дівчинки, позбавляючись всіх чоловічих прав, а потім виходити заміж. Часто вони стають поганими дружинами, так як не навчилися належним чином куховарити, шити і виконувати іншу роботу, що вважається жіночою.

Американський підприємець Блейк Майкоскі, відпочиваючи в Аргентині, зіткнувся з тим, що багато дітей з бідних сімей ходили по вулиці без взуття. Цей факт подарував йому ідею для нового проекту: замість того, щоб заснувати черговий благодійний фонд, він організував підприємство з виробництва взуття Toms Shoes, обравши за основу для дизайну туфель традиційні латиноамериканські плетені сандалії альпаргати. З моменту початку виробництва в 2006 році марка Toms дотримується суворого правила: за кожну продану пару туфель компанія дарує ще одну пару дітям з бідних сімей по всьому світу. Станом на 2012 рік, туфлі Toms отримали понад мільйон дітей з 25 країн.

У 1962 році в Танзанії вибухнула епідемія сміху, яка охопила в результаті близько 1000 чоловік. Почалася вона в школі для дівчаток у селі Кашаша - спочатку сміялися три учениці, а незабаром більшість дівчаток заразилися сміхом. Напади сміху у кожної тривали від декількох годин до декількох днів поспіль. Школу незабаром тимчасово закрили, але епідемія передалася іншим дітям і підліткам в 14 школах довколишніх сіл. Остаточно феномен зник через 18 місяців після перших зафіксованих випадків.

Раніше фотографи для того, щоб всі діти на груповій фотографії дивилися в об'єктив, говорили: «Дивіться сюди! Зараз вилетить пташка!». Ця пташка була цілком реальною на початку ери масової фотографії - щоправда, не живою, а латунною. У ті часи камери були далекі від досконалості, і для отримання хорошого знімка люди повинні були завмерти в одній позі на кілька секунд. Щоб привернути увагу непосидючих дітей, асистент фотографа в потрібний момент піднімав блискучу «пташку», яка до того вже вміла співати.

У деяких індійських селах існує ритуал скидати новонароджених з даху храму. Наприклад, у селі Мустая, штат Махараштра, дітей кидають з 15-метрової висоти на розтягнутий внизу тент. Обряд для своїх немовлят замовляють і мусульманки, і індуїстки, які вірять, що це випробування принесе дитині здоров'я та удачу в майбутньому.

Згідно з дослідженнями американських генетиків, ризик виникнення вроджених дефектів і генетичних відхилень у дітей у шлюбах між двоюрідними братами та сестрами всього на 3 % вище, ніж у дітей звичайних пар.Таким чином, закони, що забороняють шлюби між кузенами, які діють в 24 штатах, необгрунтовані.

Мексиканський розважальний центр KidZania - це зменшена копія реального міста для дітей. Він включає в себе будівлі, магазини, театри і міський транспорт.